Wybierz wariant, odkryj wygodę!

Dostęp do e-dziennikazgodny z rozporządzeniem MEN Mobilne dodatki
Cena za bieżący rok szkolny1
Cena za bieżący rok szkolny1 BEZPŁATNIE
35 zł 25 zł
Oceny
Oceny
Nieobecności
Nieobecności
Plan lekcji
Plan lekcji
Terminarz
Terminarz
Ogłoszenia
Ogłoszenia
Aktualizacja danych
Aktualizacja danych co 3 godziny na bieżąco
Szczęśliwy numerek
Szczęśliwy numerek
Uwagi o uczniu
Uwagi o uczniu
Pasek informacji
Pasek informacji
Wiadomości
Wiadomości
Zadania domowe
Zadania domowe
Biurko
Biurko
Widok Dzisiaj i Jutro
Widok Dzisiaj i Jutro
Ostatnie zmiany
Ostatnie zmiany
Multikonto
Multikonto
Natychmiastowe powiadomienia2
Natychmiastowe powiadomienia2
Personalizacja konta
Personalizacja konta
LIBRUS® spokojna noc
LIBRUS® spokojna noc
Brak bannera z reklamą
Brak bannera z reklamą

1 Podana cena za wariant dotyczy okresu liczonego od dnia aktywacji usługi do końca bieżącego roku szkolnego - dnia 31 sierpnia (następującego po aktywacji usługi). W ramach jednej opłaty wariant Mobilne dodatki aktywowany jest dla konta jednego ucznia oraz kont jego rodziców. Więcej informacji znajduje się w Regulaminie świadczenia usługi oraz w sekcji Pomoc.

Ceny w sklepach z aplikacjami mobilnymi na poszczególnych platformach mogą nieznacznie się różnić. Wynika to z odmiennej polityki cenowej sklepów oraz różnic w kursach walut.

2 Usługa świadczona nieodpłatnie na wybranych platformach mobilnych zgodnie z zapisami § 3 pkt. 6-7 Regulaminu.

Jestem mobilny. Pomagam!

Akcja JESTEM MOBILNY. POMAGAM! prowadzona w ubiegłym roku szkolnym zaowocowała wsparciem finansowym XV edycji Akademii Przyszłości.

Akademia Przyszłości to projekt Stowarzyszenia Wiosna, organizatora Szlachetnej Paczki, realizowany od 15 lat. W tegorocznej edycji opieką zostanie objętych 2300 dzieci w całej Polsce. Część dochodów ze sprzedaży wariantu Mobilne Dodatki została przekazana na wyrównywanie szans edukacyjnych polskich dzieci!

Akademia może istnieć dzięki darczyńcom oraz partnerom takim, jak LIBRUS. Dlatego dziękuję wszystkim librusowym rodzicom, którzy wsparli Akademię włączając się w program JESTEM MOBILNY. POMAGAM!

ks. Jacek „Wiosna” Stryczek, prezes Stowarzyszenia Wiosna, pomysłodawca Akademii Przyszłości i akcji Szlachetna Paczka

O efektach XV edycji Akademii poinformujemy po zakończeniu roku szkolnego 2017/2018.

Pobierz aplikację na swoje urządzenie

To łatwe

Synergia to nowe aplikacje mobilne, dzięki którym masz w telefonie lub tablecie dostęp do najważniejszych funkcji swojego konta. Aplikacje dostępne są w dwóch wariantach: Dostęp do e-dziennika i Mobilne dodatki.

Wygodny dostęp

Masz dostęp do najważniejszych funkcji LIBRUS Synergia tam, gdzie chcesz i kiedy chcesz

Natychmiastowe powiadomienia

Otrzymasz powiadomienie na swoje urządzenie natychmiast po wprowadzeniu informacji przez szkołę

Prosta obsługa

Przejrzyste menu i łatwa nawigacja pozwolą Ci szybko dotrzeć do najważniejszych danych informacji

Więcej możliwości

Nowe moduły dostępne w wariancie Mobilne dodatki, pozwolą Ci całkowicie polegać na naszej aplikacji

Bezpłatnie

Usługa w wariancie Dostęp do e-dziennika jest bezpłatna dla każdego rodzica i ucznia, zgodnie z rozporządzeniem MEN

JESTEM MOBILNY. POMAGAM!

Część dochodów ze sprzedaży wariantu Mobilne Dodatki została przekazana na tegoroczną edycję Akademii Przyszłości, wspierając wyrównywanie szans edukacyjnych polskich dzieci.

Wiele urządzeń – wiele korzyści

Jedna aktywacja na dowolną
liczbę urządzeń i platform.

W ramach jednej opłaty wariant Mobilne dodatki aktywowany jest dla konta jednego ucznia oraz kont jego rodziców. Aktywacja jest wieloplatformowa i dotyczy dowolnej liczby urządzeń - np. aktywując Mobilne dodatki na platformie iOS możesz korzystać z tego wariantu również na urządzeniach z Androidem, na tabletach oraz telefonach. Więcej informacji znajduje się w Regulaminie świadczenia usługi.

Pomoc

 • 1. Dla kogo przeznaczona jest aplikacja mobilna Synergia?
  Aplikacja mobilna Synergia przeznaczona jest dla wszystkich uczniów oraz rodziców korzystających z rozwiązania LIBRUS® Synergia. Dla nauczycieli dostępne są odrębne aplikacje mobilne.

  Zobacz na krótkim filmie, jak intuicyjna jest aplikacja!

 • 2. Czy korzystanie z aplikacji mobilnej Synergia jest skomplikowane?
  Dzięki aplikacji mobilnej Synergia możesz w prosty i intuicyjny sposób śledzić najważniejsze informacje z Twojego konta. Przejrzyste menu oraz możliwość dostosowania wyglądu aplikacji (opcja Personalizacja) pozwolą Ci szybko odnaleźć pożądane funkcje.

  Zobacz na krótkim filmie, jak intuicyjna jest aplikacja!

 • 3. Co to jest widok Biurko?
  Widok Biurko zbiera wszystkie nadchodzące wydarzenia szkolne oraz istotne informacje w jednym miejscu. Możesz zobaczyć plan lekcji, oceny, nieobecności, wiadomości, zadania domowe, zdarzenia i ogłoszenia na dziś, jutro oraz dla wybranej daty.

  Zobacz, jakie to proste!

 • 4. Ile kosztuje korzystanie z aplikacji mobilnej Synergia?
  Korzystanie z aplikacji mobilnej Synergia jest bezpłatne. Aplikację można pobrać ze stron oficjalnych sklepów (jak np. App Store, Google Play) oraz bezpłatnie zainstalować na swoich urządzeniach. Aplikacja zapewnia dostęp do usługi w dwóch wariantach:

  a) Dostęp do e-dziennika – usługa świadczona jest bezpłatnie.
  b) Mobilne dodatki – cena usługi w tym wariancie to 35 zł (lub mniej w trakcie trwania promocji). Opłata dotyczy świadczenia usługi w okresie od daty opłacenia usługi do końca bieżącego roku szkolnego (najbliższego 31 sierpnia).

  Aktualizacje aplikacji są bezpłatne. Można je pobrać z oficjalnych sklepów (jak np. App Store, Google Play).

  W ramach wariantu Dostęp do e-dziennika dostępne są moduły, które zapewniają wgląd do wszystkich danych z dziennika elektronicznego niezbędnych z punktu widzenia prawa (zgodnie z rozporządzeniem Ministerstwa Edukacji Narodowej). Dodatkowe funkcje zawarte w wariancie Mobilne dodatki są odpłatne w aplikacji mobilnej. Bezpłatne korzystanie z większości modułów zawartych w wariancie Mobilne dodatki (np. modułu Wiadomości czy Zadania domowe, funkcja Dzisiaj, Jutro/Biurko) jest możliwe – tak jak do tej pory – po zalogowaniu na stronę synergia.librus.pl lub jej „lżejszą wersję” m.synergia.librus.pl, również z poziomu urządzenia mobilnego.

  Nieobowiązkowa opłata za usługę w wariancie Mobilne dodatki dotyczy wyłącznie korzystania z wybranych modułów i funkcji za pomocą aplikacji mobilnej. W ramach jednej opłaty wariant Mobilne dodatki aktywowany jest dla konta jednego ucznia oraz kont jego rodziców. Więcej informacji znajduje się w Regulaminie świadczenia usługi. Szczegółowe różnice pomiędzy wariantami Dostęp do e-dziennika oraz Mobilne dodatki opisane są tutaj.
 • 5. Co zawiera się w cenie aktywacji Mobilnych dodatków?
  Po zakupie Mobilnych dodatków zostaną aktywowane dodatkowe funkcje i moduły w aplikacji mobilnej Synergia, m.in. Wiadomości, Zadania domowe, widok Dzisiaj i Jutro/Biurko, Multikonto czy możliwość konfiguracji aplikacji. Pełny wykaz tych funkcji i modułów znajduje się tutaj.

  W ramach jednej opłaty wariant Mobilne dodatki aktywowany jest dla konta jednego ucznia oraz kont jego rodziców. Mobilne dodatki są aktywowane na okres od daty opłacenia usługi do końca bieżącego roku szkolnego (najbliższego 31 sierpnia). Po tym terminie należy powtórnie aktywować wariant Mobilne dodatki bezpośrednio w aplikacji lub przez Panel usług w rozwiązaniu LIBRUS® Synergia, aby móc z niego korzystać w kolejnym roku szkolnym.
 • 6. Czym jest akcja JESTEM MOBILNY. POMAGAM!?
  Akcja JESTEM MOBILNY. POMAGAM! to dobroczynna inicjatywa firmy LIBRUS, która zdecydowała się część dochodów ze sprzedaży wariantu Mobilne Dodatki w roku szkolnym 2016/2017 przekazać na XV edycję Akademii Przyszłości – programu Stowarzyszenia "Wiosna", które pomaga wyrównywać szanse edukacyjne polskich dzieci. O przebiegu akcji będziemy na bieżąco informować na stronie www.librus.pl.
 • 7. Na jakich urządzeniach działa aplikacja mobilna Synergia?
  Aplikacja dostępna jest dla urządzeń z systemem operacyjnym:

  - iOS 9x
  - Android od wersji 4.2

  Aplikację Synergia można pobrać tutaj lub przez wyszukiwarkę w sklepie z aplikacjami.

 • 8. Czy aplikacja mobilna Synergia dostępna jest na tablety?
  Tak, aplikacja mobilna Synergia jest dostosowana do korzystania zarówno na tabletach, jak i telefonach.
 • 9. Czym różni się aplikacja mobilna Synergia od rozwiązania LIBRUS® Synergia, które dostępne jest przez stronę internetową?
  Aplikacja mobilna posiada wybrane funkcje rozwiązania LIBRUS® Synergia, które dostępne są również przez stronę internetową synergia.librus.pl lub m.synergia.librus.pl. Lista funkcji dostępnych w poszczególnych wariantach usługi Dostęp do e-dziennika i Mobilne dodatki znajduje się tutaj.

  Przeznaczeniem aplikacji mobilnej Synergia nie jest zastąpienie dostępu przez standardowy serwis (przez stronę https://synergia.librus.pl) do wszystkich funkcji dziennika elektronicznego (jak np. przeglądania materiałów z lekcji, notatek na e-Tablicy, możliwości przesyłania plików), a jedynie poprawa wygody odczytywania wybranych, najważniejszych informacji na urządzeniu mobilnym. Mobilne dodatki do aplikacji mobilnej Synergia to opcje służące przede wszystkim podnoszeniu komfortu otrzymywania czy przeglądania wybranych informacji na urządzeniu mobilnym.
 • 10. Czym aplikacja mobilna Synergia różni się od jej poprzednich wersji?
  Aplikacja Synergia to całkowicie nowa usługa. Zaprojektowaliśmy ją, uwzględniając wiele uwag i sugestii nadesłanych przez użytkowników. Aplikacja została poszerzona o nowe funkcje, takie jak dostęp do modułów Wiadomości i Zadania domowe. Dodatkowo w widoku Ostatnich zmian można podejrzeć nowe informacje, które pojawiły się w aplikacji. W nowej wersji możliwa jest także personalizacja konta użytkownika. Interfejs został dostosowany do wysokich rozdzielczości oraz uproszczony tak, aby nawigacja była intuicyjna. Aplikacja będzie stale rozwijana, a kolejne zmiany będą pojawiać się w bezpłatnych aktualizacjach.
 • 11. Czym różni się usługa w wariancie Dostęp do e-dziennika od wariantu Mobilne dodatki?
  Usługa w poszczególnych wariantach różni się liczbą dostępnych funkcji. Wariant Mobilne dodatki (płatny) posiada m.in. moduły Wiadomości i Zadania domowe oraz Natychmiastowe powiadomienia, które nie są dostępne w wariancie Dostęp do e-dziennika (bezpłatnym). Szczegółowa lista funkcji dostępnych w poszczególnych wariantach usługi znajduje się tutaj.

  Istnieje możliwość bezpłatnego korzystania z modułów zawartych w wariancie Mobilne dodatki (jak np. Wiadomości, Zadania Domowe), tak jak do tej pory – po zalogowaniu się na stronę synergia.librus.pl lub m.synergia.librus.pl. Nieobowiązkowa opłata za usługę w wariancie Mobilne dodatki dotyczy wyłącznie korzystania z wybranych modułów i funkcji za pomocą aplikacji mobilnej Synergia.
 • 12. Jak mogę aktywować wariant Mobilne dodatki?
  Wariant Mobilne dodatki można aktywować przez Panel usług dostępny w rozwiązaniu LIBRUS® Synergia lub bezpośrednio w aplikacji mobilnej po jej zainstalowaniu (zakup wewnątrz aplikacji), wybierając opcje zakupu wariantu Mobilne dodatki.
 • 13. Jak długo usługa w wariancie Mobilne dodatki będzie aktywna?
  Usługa w wariancie Mobilne dodatki będzie aktywna od dnia jej aktywacji do ostatniego dnia bieżącego roku szkolnego, tj. do najbliższego 31 sierpnia. Po tym terminie należy powtórnie aktywować wariant Mobilne dodatki bezpośrednio w aplikacji lub przez Panel usług w rozwiązaniu LIBRUS® Synergia, aby móc z niego korzystać w kolejnym roku szkolnym.
 • 14. Czy wybierając wariant Mobilne dodatki, muszę płacić każdorazowo za skorzystanie z niego na różnych urządzeniach?
  Nie. Przy wyborze wariantu Mobilne dodatki opłata pobierana jest w odniesieniu do jednego dziecka, niezależnie od liczby urządzeń, na których będzie zainstalowana aplikacja. Możliwe jest równoległe zainstalowanie aplikacji i korzystanie z wariantu Mobilne dodatki na wielu urządzeniach jednocześnie, na przykład na dwóch różnych telefonach i trzech tabletach. W ramach jednej opłaty wariant Mobilne dodatki aktywowany jest dla konta jednego ucznia oraz kont jego rodziców. Więcej informacji znajduje się w Regulaminie świadczenia usługi.
 • 15. Czy wybierając wariant Mobilne dodatki, muszę płacić osobno za konto rodzica i dziecka?
  Nie, opłata za wariant Mobilne dodatki obejmuje korzystanie z usługi przez jedno dziecko oraz rodziców, którzy posiadają w systemie konto (założone przez administratora w szkole) przypisane do tego dziecka. W ramach jednej opłaty wariant Mobilne dodatki aktywowany jest dla konta jednego ucznia oraz kont jego rodziców. Więcej informacji znajduje się w Regulaminie świadczenia usługi.
 • 16. Mam dwójkę dzieci. Czy muszę aktywować wariant Mobilne dodatki podwójnie?
  Tak. W ramach jednej opłaty wariant Mobilne dodatki aktywowany jest dla konta jednego ucznia oraz kont jego rodziców. Możliwe jest jednak równoległe zainstalowanie aplikacji i korzystanie z wariantu Mobilne dodatki na wielu urządzeniach jednocześnie, na przykład na dwóch różnych telefonach i trzech tabletach. W przypadku chęci korzystania z wariantu Mobilne dodatki na koncie następnego (drugiego, trzeciego itd.) ucznia konieczna jest kolejna aktywacja/opłata za usługę Mobilne dodatki. Więcej informacji znajduje się w Regulaminie świadczenia usługi.
 • 17. Czym są Natychmiastowe powiadomienia?
  Natychmiastowe powiadomienia zapewniają wysyłanie informacji z rozwiązania LIBRUS® Synergia do aplikacji mobilnej Synergia w momencie wprowadzenia ich do systemu przez szkołę w postaci tzw. powiadomień mobilnych (z j. ang.: push notifications). Dzięki temu użytkownik aplikacji będzie otrzymywał informacje o nowych danych oraz wiadomościach na jego koncie bez żadnej zwłoki.

 • 18. Czym jest funkcja LIBRUS® spokojna noc i jak można ją włączyć?
  Funkcja LIBRUS® spokojna noc dostępna w wariancie Mobilne Dodatki umożliwia wyciszenie aplikacji w godzinach nocnych. Dzięki temu w godzinach 22.00 – 7.00 użytkownik nie będzie informowany przez Natychmiastowe powiadomienia o wprowadzanych przez nauczyciela (w godzinach nocnych) danych. Wszystkie informacje wprowadzone w czasie włączonej funkcji LIBRUS® spokojna noc zostaną pobrane po godzinie 7.00.

 • 19. Co to jest Multikonto?
  Multikonto to funkcja, która umożliwia szybkie przełączanie się pomiędzy wieloma kontami dzieci w aplikacji mobilnej Synergia bez potrzeby każdorazowego logowania się na kolejne konta. Aby skorzystać z funkcji Multikonta (dostępnej dla rodziców w wariancie Mobilne dodatki), wystarczy aktywować wariant Mobilne dodatki w odniesieniu do dowolnego konta jednego ucznia.

 • 20. Czy aby skorzystać z opcji Multikonta, muszę dokonać zakupu Mobilnych dodatków dla każdego konta moich dzieci?
  Opcja Multikonta w aplikacji mobilnej została przypisana do płatnego wariantu usługi – Mobilnych dodatków. Niemniej aby skonfigurować kilka kont (2, 3, 4 i więcej) nie trzeba aktywować Mobilnych dodatków wiele razy. Wystarczy je zakupić dla jednego, dowolnego konta, aby móc dodać do aplikacji 2, 3, 4 kolejne konta dzieci (bez dodatkowych opłat) i korzystać na nich z wariantu Dostęp do e-dziennika. Możliwe jest również logowanie na kolejne konta dzieci (konieczność każdorazowego wylogowania), co umożliwia w trochę mniej wygodny sposób korzystanie z aplikacji mobilnej w wariancie Dostęp do e-dziennika dla dowolnej liczby kont uczniów bez ponoszenia jakichkolwiek opłat.
 • 21. Dlaczego nie potrafię napisać nowej wiadomości?
  Możliwość pisania nowych wiadomości została udostępniona użytkownikom w wersji 2.0.8 aplikacji mobilnej Synergia. Należy zaktualizować aplikację do podanej wersji.

  Jeśli aktualizacje nie pobierają się automatycznie, aplikację należy zaktualizować ręcznie w sklepie z aplikacjami mobilnymi. Szczegółowy opis sposobu ręcznej aktualizacji znajduje się w odpowiedzi na pytanie 22.
 • 22. Korzystałem ze starej aplikacji e-Dziennik&Synergia. Jak rozpocząć korzystanie z nowej wersji aplikacji?
  Aby skorzystać z nowej wersji aplikacji, należy pobrać aplikację mobilną Synergia tutaj lub w sklepie z aplikacjami, a następnie zainstalować ją na urządzeniu. Poprzednią wersje aplikacji można odinstalować.

 • 23. Jak mogę zalogować się do aplikacji mobilnej Synergia?
  Do aplikacji można zalogować się przy pomocy loginu i hasła używanego w rozwiązaniu LIBRUS® Synergia.

 • 24. Jak pobrać aktualizację do najnowszej wersji aplikacji mobilnej?
  Jeśli aktualizacje nie pobierają automatycznie, aplikację należy zaktualizować ręcznie w sklepie z aplikacjami mobilnymi.

  Dla platformy Android:
  1. otwórz sklep Google Play,
  2. korzystając z wyszukiwarki sklepu znajdź aplikację Synergia,
  3. kliknij Aktualizuj.

  Dla platformy iOS:
  1. otwórz App Store,
  2. przejdź do zakładki Uaktualnienia,
  3. wyszukaj aplikację Synergia,
  4. kliknij Uaktualnij.
 • 25. Zauważyłem, że dane w aplikacji są rzadko odświeżane. Czy to błąd aplikacji?
  Częstotliwość odświeżania danych jest zależna od wybranego wariantu usługi. W wariancie Dostęp do e-dziennika dane odświeżają się co 3 godziny, z kolei w wariancie Mobilne dodatki są one aktualizowane na bieżąco.
 • 26. Gdzie mogę uzyskać pomoc techniczną dotyczącą korzystania z aplikacji mobilnej Synergia?
  Pomoc techniczną dotyczącą korzystania z aplikacji można uzyskać, wysyłając wiadomość e-mail na adres pomoc@librus.pl
 • 27. Gdzie mogę znaleźć regulamin korzystania z aplikacji mobilnej?
  Regulamin korzystania z aplikacji mobilnej Synergia dostępny jest podczas instalowania aplikacji na urządzeniu lub tutaj.
 • 28. Zapłaciłem za Mobilne dodatki i po 24 godzinach nadal nie są one aktywne. Dlaczego?
  Jeżeli aktywacja nie została uruchomiona w okresie dłuższym niż 48 godzin, prosimy o kontakt z naszym zespołem: e-mail aktywacje@librus.pl. Prosimy o przesłanie krótkiej informacji oraz Państwa login do rozwiązania LIBRUS Synergia i potwierdzenia dokonania płatności za Mobilne dodatki.
 • 29. Dlaczego kupując Mobilne dodatki w App Store, zostałem obciążony dodatkową opłatą autoryzacyjną (8 zł).
  Opłata autoryzacyjna nie jest związana z aplikacją mobilną Synergia. Dotyczy ona tylko i wyłącznie weryfikacji użytkownika w platformie App Store firmy Apple. Wg regulaminu i polityki firmy Apple opłata ta zostanie niezwłocznie zwrócona po pomyślnej autoryzacji użytkownika.

  Jeżeli z jakiś powodów mają Państwo obawy związane z autoryzacją czy podawaniem numeru karty kredytowej w Google Play lub App Store, zachęcamy do skorzystania z alternatywnej formy aktywowania Mobilnych dodatków przez Panel usług dostępny po zalogowaniu do rozwiązania LIBRRUS Synergia. Instrukcja korzystania z Panelu usług: www.librus.pl/rodzice/wspieramy-edukacje/zarzadzenie-uslugami/. Obowiązującymi formami płatności są przelew tradycyjny lub elektroniczny oraz płatność on-line PayU.
 • 30. Nigdy nie korzystałem z Google Play lub App Store. Czy aktywacja jest trudna? Od czego powinienem zacząć?
  Po pierwsze należy założyć konto na wybranej platformie (Google Play dla telefonów z systemem Android oraz App Store dla urządzeń firmy Apple). Następnie należy dodać kartę kredytową do konta i dopiero wtedy rozpocząć proces zakupu Mobilnych dodatków.

  Jeżeli z jakiś powodów mają Państwo obawy związane z autoryzacją czy podawaniem numeru karty kredytowej w Google Play lub App Store, zachęcamy do skorzystania z alternatywnej formy aktywowania Mobilnych dodatków przez Panel usług dostępny po zalogowaniu do rozwiązania LIBRRUS Synergia. Instrukcja korzystania z Panelu usług: www.librus.pl/rodzice/wspieramy-edukacje/zarzadzenie-uslugami/. Obowiązującymi formami płatności są przelew tradycyjny lub elektroniczny oraz płatność on-line PayU.